Trustpilot
Vstúpiť
Slovak

O nás
Bitcoinmat je mladá inovatívna spoločnosť pôsobiaca vo finančných technológiách a kryptopriemysle, ktorá predovšetkým prevádzkuje Online zmenáreň fiat vs crypto, sieť bitcoinových automatov, poskytovateľ nákupu prostredníctvom prepaid voucher kariet, nákup a predaj platobnou kartou, nákup a predaj prostredníctvom partnerských prevádzok,  ktoré umožňujú nákup a predaj bitcoinov alebo iných kryptomien. Prostredníctvom stránky bitcoinmat.org môžete nakupovať a predávať online aj za zvýhodnených podmienok, v prípade ak ste VIP klientom. Naša spoločnosť sa neustále snaží rozširovať portfólio ponúkaných služieb.

História

Spoločnosť bola založená v roku 2017 kryptonadšencom a CEO spoločnosti, ktorým je Jan Krajča. Prvotná myšlienka bola presadiť sa na mladom, prudko sa rozvíjajúcom trhu s kryptomenami. Ako vhodná, takmer nedotknutá lokalita sa javila Slovenská republika, kde takmer neexistovala žiadna sieť bitcoinových automatov (tzv. bitcoinmatov). V tom čase na slovenskom trhu existovali, respektíve boli v pravádzke len 2 ks automatov, ktoré poskytovali služby nákupu kryptomien. Bolo priam žiaduce zaplniť tieto prázdne miesta na lokálnom trhu špičkovými automatmi, ktoré poskytovali nákup a súčasne aj predaj kryptomien. Prvý tzv. obojsmerný bitcoinmat (umožňujúci nákup aj predaj) bol umiestnený v Trenčíne v hoteli Magnus, oproti zimnému štadiónu Pavla Demitru, kde stojí dodnes. Postupom času sa sieť bitcoinmatov rozšírila a stále sa rozširuje do viacerých miest na Slovensku ale aj v Českej republike. Víziou spoločnosti je zaplniť trh automatmi naprieč celou strednou Európou.

Ponúkané služby

Bitcoinmat.org má široké portfólio ponúkaných služieb. Medzi najzákladnejšie piliere spoločnosti patria nákup a predaj pomocou bitcoinmatov a online zmenáreň.

Bitcoinmaty

Názov Bitcoinmat vznikol spojením najznámejšej a najpoužívanejšej kryptomeny na svete bitcoin a skrátením slova bankomat, čiže „mat“. Táto jedinečná slovná hračka definovala hlavné poslanie firmy Bitcoinmat.org. Aj napriek digitálnemu veku, v ktorom sa nachádzame, ľudia stále radi vyhľadávajú peňažné a krypto automaty, kde môžu behom krátkej chvíle nakúpiť alebo predať kryptomeny. Behom krátkej chvíle je možné nakúpiť kryptomenu (portfólio momentálne zahŕňa nasledovné meny: bitcoin, litecoin, ethereum, bitcoin cash, dash, xrp a Dai), predať kryptomeny za eurá, prípadne českú korunu (v závislosti od typu automatu, pokiaľ sa jedná o obojsmerný typ, je možné kryptomenu predávať a získať za ňu fiat menu. V prípade jednosmerných automatov je umožnený iba nákup). Všetky potrebné informácie a návody je možné získať na webových stránkach spoločnosti, kde sú uvedené jednotlivé typy automatov, ktoré sa nachádzajú na uzemí Slovenska a Českej republiky). Tieto zariadenia taktiež umožňujú vytvoriť si papierovú krypto peňaženku, prípadne kontrolovať jej aktuálny stav jednoduchým priložením QR kódu peňaženky do čítačky QR kódov. Celý postup je jednoduchý a intuitívny, v prípade nejasností je možné postupovať podľa inštrukcií, ktoré sú zverejnené na webe spoločnosti Bitcoinmat.org.

Aktuálne kurzy kryptomien sú zobrazené na obrazovke Bitcoinmatov po celú dobu manipulácie súvisiacej s nákupom alebo predajom. V prípade, že nastanú rôzne nečakané situácie na finančných trhoch, môže sa stať, že kurzy budú nestále a budú sa meniť každú chvíľu (volatilita).

O hladký priebeh sa starajú naši operátori, ktorí sú špeciálne vyškolení, aby v prípade akejkoľvek poruchy vedeli poskytnúť adekvátne riešenie. Vďaka moderným technológiám je možné uskutočniť transakcie na bitcoinmatoch aj na diaľku a taktiež vyriešiť aj pomoc zákazníkom na diaľku, čím sa skracuje čas potrebný na uskutočnenie transakcii, v prípade, že sa vyskytne nečakaný problém. Tento inovatívny prístup pomáha získavať spoločnosti neustále sa rozrastajúcu podporu verejnosti a ďalších krypto nadšencov.

Naša zákaznícka podpora funguje 7 dní v týždni, čo je veľmi užitočné pre našich zákazníkov.

Kde sa nachádzajú bitcoinmaty?

Online zmenáreň

Služby online zmenárne začala spoločnosť poskytovať krátko pred umiestnením prvých Bitcoinmatov na slovenskom a českom trhu. Myšlienka nákupu a predaja kryptomien online z pohodlia domova je jedinečným riešením pre ľudí, ktorí nemajú čas navštevovať obchodné centrá a iné prevádzky, kde sa nachádzajú bitcoinmaty. Samozrejme daná služba funguje kdekoľvek sa nachádzate a máte prístup k internetu. Spoločnosť kladie dôraz na kvalitu a preto pristupuje k online zmenárni dôsledne. Cez online zmenáreň je možné nakupovať a zároveň predávať z portfólia kryptomien, ktoré momentálne zahŕňa tieto: bitcoin, litecoin, ethereum, bitcoin cash, dash, xrp a dai.

Prepaid voucher

Novinkou, ktorá bude predstavená a uvedená na trh v priebehu roka 2020 je Prepaid voucher od spoločnosti Bitcoinmat.org. V princípe sa jedná o darčekovú poukážku vo viacerých nominálnych hodnotách, ktoré môžu byť použité na nákup čohokoľvek na našej stránke Bitcoinmat.org, predovšetkým nákup kryptomien.

Vízia spoločnosti

Spoločnosť Bitcoinmat.org si dáva za cieľ byť vedúcim hráčom na rýchlo rastúcom a dynamicky sa rozvíjajúcom trhu s kryptomenami v strednej Európe. Vďaka usilovnej práci vedenia spoločnosti sa podarilo podchytiť trhy na Slovensku a v Českej republike, kde poskytuje jedny z najvýhodnejších kurzov v rámci nákupu a predaja širokého portfólia kryptomien.