Trustpilot
Vstúpiť
Slovak

Časté otázky

Časté otázky a odpovede nájdete tu.

Čo je BITCOINMAT?

Bitcoinmat je mladá inovatívna spoločnosť pôsobiaca vo finančných technológiách a kryptopriemysle, ktorá predovšetkým prevádzkuje Online zmenáreň fiat vs crypto, sieť bitcoinových automatov,  je taktiež poskytovateľom nákupu prostredníctvom prepaid voucher kariet, nákupu a predaja platobnou kartou, nákupu a predaja prostredníctvom partnerských prevádzok.

Prostredníctvom stránky bitcoinmat.org môžete nakupovať a predávať online aj za zvýhodnených podmienok, v prípade ak ste VIP klientom.

Naša spoločnosť sa neustále snaží rozširovať portfólio ponúkaných služieb.

Čo je to BITCOIN?

Ide o inovatívnu digitálnu menu a platobný systém, ktorý bol predstavený v roku 2009 človekom vystupujúcim pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Túto myšlienku poskytol svetu ako open-source.

Bitcoin je úplne odlišný od klasických konvenčných mien, takže je dôležité pochopiť kľúčové vlastnosti Bitcoinu, ktorými sú:

 • Plná decentralizácia. Bitcoiny sú vydávané a riadené bez ústredného orgánu, čo znamená, že neexistuje žiadna vláda, firma alebo banka, ktorá by mohla akýmkoľvek spôsobom menu ovplyvňovať. Je teda úplne nemožné vytvárať falzifikáty, blokovať účty, ovládať peňažné toky alebo spôsobovať infláciu. V sieti neexistuje žiadny centrálny bod, ani nikto, kto by mohol o nej rozhodovať.
 • Bitcoiny sú špecializovaným softwarom naprogramované tak, aby boli nové mince uvoľňované stabilným, no stále klesajúcim tempom. Počet mincí v obehu má dosiahnuť nakoniec 21 miliónov, čo má nastať približne v roku 2140.
 • Platobné transakcie prebiehajú za žiadne alebo minimálne poplatky.
 • Na rozdiel od väčšiny mien, Bitcoin nie je závislý na dôverovaniu jej vydavateľovi ani prostredníkovi (banke, štátu atď.). Na vykonávanie transakcií sa využíva distribuovaná databáza naprieč uzlami peer-to-peer siete.
 • Môžete odosielať a prijímať akékoľvek množstvo peňazí kdekoľvek a s kýmkoľvek na svete.
 • Bitcoiny môžu byť uložené v osobnom počítači vo forme súboru s peňaženkou alebo na špeciálnom HW. Prípadne môžu byť taktiež uchovávané pomocou služby tretej strany. Je však možné mať peňaženku aj úplne off-line (na papieri)..
 • Každý Bitcoin je deliteľný až na 8 desatinných miest, čo ho umožňuje rozdeľovať na veľké množstvo jednotiek meny. Najmenšia jednotka je teda 0,000 000 01 BTC, čomu sa hovorí Satoshi. Pokiaľ by ani táto jednotka nestačila, je možné desatinnú čiarku ešte posunúť, na rozdiel od finálneho množstva Bitcoinov.

Ako vytvoriť TIKET v prípade reklamácie?

Prosím, kliknite na nasledujúci link, vyberte si typ požiadavky a napíšte nám zákaznícky ticket.


https://bitcoinmat.atlassian.net/servicedesk/customer/portal/8/group/-1

 

Zákaznícka podpora

Vážení zákazníci, radi by sme vás informovali, že naša zákaznícka podpora je tu pre vás dostupná 7 dní v týždni v týchto časoch:


Pondelok - Piatok: od 09:00 - 19:00 hod.
Sobota - Nedeľa: od 09:00 - 19:00 hod.

Náš vyškolený personál vám rád pomôže a odpovie na vaše otázky týkajúce sa informácií o transakciách, dostupnosti automatov, podporovaných kryptomenách, alebo nás kontaktujte aj v prípade, keď bitcoinmat vstúpil do režimu úspory energie.

Kde založiť Krypto PEŇAŽENKU?

ZALOŽENIE PEŇAŽENKY

https://www.block.io

https://www.blockchain.info

https://www.trezor.io

https://www.coinomi.com/en/

 

KONTROLA PEŇAŽENKY

https://www.blockchain.info

https://www.chain.so

Video návod na vytvorenie papierovej peňaženky si môžete pozrieť v tomto linku.

Ako KÚPIŤ Bitcoin cez Bitcoinmat?

Video návod na nákup bitcoinu si môžete pozrieť v tomto linku.

 

Ako PREDAŤ Bitcoin cez Bitcoinmat?

Video návod na predaj bitcoinu si môžete pozrieť v tomto linku.

Ako správne odoslať kryptomenu pri predaji cez bitcoinmat?

Kliknutím obrázok zväčšíte.

Ako VYBRAŤ hotovosť z Bitcoinmatu?

Video návod na výber hotovosti si môžete pozrieť v tomto linku.

Pred výberom hotovosti je však nutné najskôr kryptomenu PREDAŤ (to znamená, zaslať kryptomenu v presnej hodnote ako je uvedené na lístku). Po obdržaní a skonfirmovaní vami zaslanej čiastky v BTC alebo LTC vám príde informačná SMS správa, že si môžete ísť vybrať hotovosť do bitcoinmatu. Následne vyberiete možnosť VYBRAŤ HOTOVOSŤ. Oskenovaním QR kódu predajného lístka vám bitcoinmat vydá požadovanú hotovosť.

 

Ako skontrolujem STAV peňaženky v Bitcoinmate?

Video návod na skontrolovanie stavu peňaženky si môžete pozrieť v tomto linku.

Ako sa registrovať cez Bitcoinmat? (Transakcie nad 999 €)

Aké sú POPLATKY vašich služieb?

- Aktuálne kurzy sú zverejnené online na našej stránke alebo priamo na Bitcoinmatoch

- VIP klienti alebo pre lepší kurz nás kontaktujte na support@bitcoinmat.org alebo na našej zákazníckej linke.

Cenník poplatkov:

 • Odoslanie kryptomeny: BTC, LTC, Dash, Xrp, BCH, Doge coin = 5 eur
 • Odoslanie kryptomeny: ETH = 45 eur
 • Odoslanie kryptomeny: USDT  a ERC20 tokeny = 65 eur
 • Prijatie kryptomeny = 0 eur
 • Odoslanie finančných prostriedkov SEPA - EUR / CZK = 5 eur
 • Prijatie finančných prostriedkov SEPA - EUR / CZK = 5 eur
 • Invalidná SELL platba (BTC,LTC) do výšky 250 eur / 5000 CZK = Rozdiel medzi stanoveným a prijatým množstvom kryptomeny + kurzový rozdiel + 5 eur
 • Invalidná SELL platba (BTC,LTC) nad 250 eur / 5000 CZK = Rozdiel medzi stanoveným a prijatým množstvom kryptomeny + kurzový rozdiel + 10 eur
 • V prípade vrátenia invalidnej platby = 10 eur + 1% z hodnoty transakcie

Ostatné možné poplatky:

 • Poplatky za porušenie obchodných podmienok (zaslanie zo zlého účtu, zaslanie nesprávnou osobou, zaslanie nesprávneho množstva kryptomeny a iné) = 0 až 20 eur.

Užitočná informácia - Poplatky minerom za presun medzi bitcoin peňaženkami

https://support.earn.com/digital-currency/bitcoin-transactions-and-fees/how-to-look-up-what-fee-per-byte-your-transaction-paid

https://bitcoinfees.earn.com

Ako vytvoriť peňaženku v mobilnej aplikácii Coinomi?

Aplikáciu pre váš android telefón si môžete stiahnuť tu

Aplikácia pre váš iOS telefón si môžete stiahnuť tu

Ako presunúť kryptomenu z papierovej peňaženky do aplikácie Coinomi?

Kliknutím obrázok zväčšíte.

Ako vytvoriť peňaženku na Block.io?

Pre vytvorenie krypto peňaženky postupujte podľa nasledovného postupu:

1. Zadajte do vášho internetového prehliadača adresu https://block.io/ a kliknite na tlačidlo SIGN UP (registrácia) a vyplňte vašu e-mailovú adresu a heslo. Pre pokračovanie kliknite na SIGN UP v zelenom ovále.

2. Do vašej e-mailovej schránky vám príde potvrdzovací kód, ktorý zadajte do poľa Enter the confirmation code. Pre pokračovanie kliknite na CONFIRM EMAIL.

3. Následne sa prihláste na webovej stránke block.io vyplnením vašej e-mailovej adresy a hesla. Pre pokračovanie kliknite na LOG IN.

4. Na nasledujúcej stránke sa vám zobrazí ponuka možností rôznych platených verzií vášho účtu. Pre bezplatnú verziu kliknite na SKIP

5. Zadajte váš tajný PIN kód (secret PIN), ktorý slúži na zabezpečenie vášho účtu. Je potrebné si PIN uchovať na bezpečné miesto. Po jeho zadaní kliknite na SET SECRET PIN.

6. Teraz prichádza veľmi dôležitá časť procesu tvorby účtu. Zobrazí sa vám tzv. tajná fráza (A), ktorú je potrebné si zapísať a uložiť na bezpečné miesto. Fráza + PIN kód slúžia na obnovenie účtu (peňaženky). Je veľmi dôležité si ich uchovať, nakoľko pri ich strate už nebude nikdy možné obnoviť peňaženku. Po zapísaní frázy odkliknite (B) "I have saved this information" a následne kliknite na (C) DONE.

7. Vaša krypto peňaženka bola úspešne vytvorená. Pre zobrazenie QR kódu vašej peňaženky kliknite na (A). Pre presun kryptomeny z inej peňaženky do súčasne novo vytvorenej kliknite na (B).

 

Ako vytvoriť QR kód vašej peňaženky?

Pre pohodlné posielanie a prijímanie kryptomien vám odporúčame, aby ste mali vašu kryptopeňaženku v digitálnej podobe tzv. QR kódu.

V nasledovnom návode sa dozviete, ako vašu papierovú peňaženku prevediete rýchlo a jednoducho do QR kódu.

1. Na vašom Android telefóne si v aplikácii Google Play stiahnite QR Code Generator & Scanner (link).

2. Po nainštalovaní a spustení aplikácie zvoľte možnosť TEXT.

3. Naťukajte kód vašej peňaženky a dôsledne skontrolujte či ste ho zadali správne. Za nesprávne zadanie kódu neručíme.

4. Po skontrolovaní správnosti kódu vašej peňaženky ťuknite na GENERATE.

5. Vygeneruje sa vám QR kód. V dolnej časti aplikácie zvoľte možnosť SHARE a vyberte si ako chcete váš kód uložiť. Prípadne vám odporúčame spraviť screenshot obrazovky, ak vám nevyhovuje žiadny z ponúkaných možností.

Ako prebieha Platba KARTOU?

Platba kartou je dostupná pre všetkých užívateľov stránky www.bitcoinmat.org. Služba umožňuje pohodlný a jednoduchý nákup viacerými Fiat menami a (v budúcnosti aj predaj) rôznych kryptomien. Úhradu realizujete prostredníctvom vašej platobnej karty. Celý proces je veľmi intuitívny. Aktuálne informácie o kurze nájdete v úvode na našej stránke, vo formulári vpravo.

Postup:

V úvode našej stránky zvolíte možnosť „Karta“. Aby ste mohli danú službu využiť, v prvom rade musíte mať založenú krypto peňaženku a byť zaregistrovaný. Po zvolení voľby či chcete nakúpiť alebo predať kryptomenu si môžete vybrať z portfólia až 12 fiat mien a obrovského množstva kryptomien. Zadáte váš email a adresu krypto peňaženky. Následne budete prevedený intuitívnym procesom nákupu alebo predaja k doplneniu údajov o vašej platobnej karte a overenie vašej totožnosti ID dokladom a fotografiou. Následne budete informovaný o realizácii transakcie.


Pre platbu kartou musíte spĺňať tieto požiadavky:

 • Debetná alebo kreditná karta
 • Akceptované sú iba karty vydané Visa alebo Mastercard
 • Vaša karta musí podporovať 3-D Secure (Paypal, Skrill, American Express a Discover debetné karty nie sú momentálne podporované)

Limity pre nových zákazníkov, ktorí prvýkrát využijú službu Nákup kartou sa uplatňujú počas prvého týždňa od prvého uskutočneného nákupu:

 • Limit pre 1. transakciu je až 1 000 EUR / USD
 • Uplatňuje sa limit v celkovom objeme nákupov v hodnote až 3 000 EUR / 1 týždeň
 • Po uplynutí 1. týždňa od vykonania prvej transakcie sa automaticky začnú uplatňovať štandardné limity, ktoré nájdete nižšie.

Štandardné limity pre stálych zákazníkov:

 • Prvý uskutočnený nákup musí byť maximálne v hodnote 500 EUR / USD / GBP / ekvivalent v CZK či v inej mene
 • Minimálna hodnota pre nákup je 20 EUR
 • Maximálna hodnota pre 1 transakciu je 6 000 EUR / USD / GBP
 • Maximálna hodnota transakcií na 1 deň je stanovená na 10 000 EUR / USD / GBP
 • Maximálna hodnota transakcií za 1 mesiac nesmie prekročiť 30 000 EUR / USD / GBP
 • Uvedená suma vychádza z aktuálnej sadzby a nemusí byť konečná. Výsledná suma môže byť vyššia alebo nižšia ako uvedená hodnota na základe kolísania cien meny
 • V závislosti od vašej meny vášho bankového účtu alebo kreditnej karty sa môžu v čase platby prostredníctvom vašej banky požadovať ďalšie poplatky za konverziu
 • Služba zatiaľ nie je dostupná v USA, Indonézii a Japonsku
 • Kryptomena dorazí do vašej peňaženky zvyčajne za 10 - 30 minút
 • Transakčné poplatky sú zahrnuté v cene transakcie
 • Naše poplatky sú 2 % + poplatky providera, ktoré môžu byť od 3 do 4,5 %

Uvedená suma vychádza z aktuálnej sadzby a nemusí byť konečná. Výsledná suma môže byť vyššia alebo nižšia ako uvedená hodnota v čase objednávky na základe výkyvu cien kryptomien.


Zrozumiteľný video návod si môžete pozrieť v tomto linku.

Obrázkový návod zväčšíte kliknutím na obrázok.

Ako funguje Online PREVOD?

Online prevod môžu využívať výlučne iba registrovaní a overení užívatelia. Služba umožňuje pohodlný a jednoduchý nákup a predaj kryptomien cez našu Online zmenáreň, kde uhrádzate finančné prostriedky za zrealizovanú transakciu prostredníctvom prevodu pomocou internetbankingu. Celý proces je veľmi intuitívny. Zobrazený kurz v čase realizácie transakcie je orientačný, nakoľko aktuálny kurz vám bude odoslaný po prijatí finančných prostriedkov na náš bankový účet alebo po overení vašej identity.

Aktuálne sa zámena realizuje manuálne a zákazník musí ručne potvrdiť kurz zámeny.

Postup pre Online NÁKUP a PREDAJ kryptomien je nasledovný:

 1. Pre vybavenie vašej Online objednávky pre nákup alebo predaj kryptomien je potrebná vaša registrácia na našom webe. Po vykonaní registrácie vám príde potvrdzovací e-mail do vašej schránky pre aktiváciu vášho užívateľského účtu.
 2. Po prihlásení sa do vášho účtu na našom webe zvoľte možnosť Transakcie a vyberte si z ponuky či chcete Nakúpiť alebo Predať online. Prípadne na hlavnej stránke môžete zvoliť možnosť Online prevod.
 3. Následne vyplňte hodnotu, za akú chcete realizovať váš Nákup prípadne Predaj. Odsúhlaste naše obchodné podmienky a Súhlas so spracovaním osobných údajov. Pokračujte kliknutím na Skontrolovať a Potvrdiť objednávku.
 4. POZOR! Podmienkou pre zrealizovanie online Nákupu alebo Predaja je potrebné, aby váš účet bol overený, to znamená, že je potrebné vyplniť váš profil s osobnými údajmi a nahrať potrebné dokumenty.
 • V sekcii Osobné údaje vyplňte požadované údaje a Čestne prehláste, že uvedené údaje sú správne.
 • Ak nakupujete alebo predávate na firmu, vyplňte údaje v sekcii Firemné údaje.
 • Vyplňte kód vašej kryptopeňaženky pre danú kryptomenu, pre ktorú idete realizovať nákup/predaj.
 • Ak Predávate kryptomenu, vyplňte váš IBAN
 • V sekcii Overenie účtu je potrebné nahrať screenshoty (fotografie):
  • Občiansky preukaz / Cestovný pas - predná strana (musia byť viditeľné rohy dokladu, odporúčame fotiť z väčšej zdialenosti)
  • Občiansky preukaz / Cestovný pas - zadná strana (musia byť viditeľné rohy dokladu, odporúčame fotiť z väčšej zdialenosti)
  • Selfie (fotografia vašej tváre)
  • Iný doklad (môže byť napríklad vodičský preukaz, kartička poistenca, prípadne pas)
  • Výpis bankového účtu (nahratý vo formáte PDF, kde je potrebné mať tieto náležitosti: Názov banky, IBAN, meno majiteľa účtu a jedna ľubovoľná transakcia)
 • Po vyplnení týchto požadovaných údajov vás budeme kontaktovať a bude vám oznámené, že váš účet bol overený a váš Nákup/Predaj sa zrealizuje.

Ako funguje Prevod z Krypta na Krypto?

Naša nová služba Crypto to crypto umožňuje vykonávať rýchle a bezproblémové prevody medzi kryptomenami pomocou pár kliknutí. Používame pokročilé šifrovanie, aby sme zaistili bezpečnosť vašich finančných prostriedkov. Zjednodušene povedané, jedná sa o online zmenáreň, kde môžete previesť napr. bitcoin na litecoin. Služba má praktické využitie najmä v takých prípadoch, kedy dochádza k poklesom kurzov určitých kryptomien a na druhej strane, keď dochádza k opačnej situácii.

Čo je to BITkasa?

Novinkou, ktorá bude predstavená a uvedená na trh v priebehu roka 2020 je Bitkasa - platforma vyvinutá za účelom dostať povedomie o kryptomenách do menších miest, alebo tam kde nemáme umiestnený bitcoinmat pre príjem hotovosti, ktorá sa používa na nákup a predaj kryptomien. Bitkasa je jednoduchá a prehľadná služba priamo na našej stránke, kde si zvolíte možnosť nákupu alebo predaja z dostupného portfólia podporovaných kryptomien a následnú platbu realizujete prostredníctvom našich partnerských predajní.

Čo je to PREPAID darčeková karta?

Novinkou, ktorá bude predstavená a uvedená na trh v priebehu roka 2020 je Predplatený poukaz v podobe darčekovej karty. V princípe sa jedná o darčekovú poukážku dostupnú vo viacerých nominálnych hodnotách, ktoré môžu byť použité na nákup kryptomien na našej stránke www.Bitcoinmat.org.