• BTC = 7014.30 €
 • LTC = 43.22 €
 • BCH = 248.71 €
 • ETH = 159.70 €
 • DASH = 73.30 €
 • XRP = 0.20 €
Vstúpiť

FAQ

Časté otázky a odpovede nájdete tu.

Kto je BITCOINMAT?

Bitcoinmat je predovšetkým naša značka Online zmenárne a sieť bitcoinových automatov, ktorý umožňuje nákup a predaj Bitcoinov / kryptomien. Prostredníctvom stránky môžete nakupovať a predávať online aj za zvýhodnených podmienok.

Čo je to BITCOIN?

Ide o inovatívnu digitálnu menu a platobný systém, ktorý bol predstavený v roku 2009 človekom vystupujúcim pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Túto myšlienku poskytol svetu ako open-source.

Bitcoin je úplne odlišný od klasických konvenčných mien, takže je dôležité pochopiť kľúčové vlastnosti Bitcoinu, ktorými sú:

 • Plná decentralizácia. Bitcoiny sú vydávané a riadené bez ústredného orgánu, čo znamená, že neexistuje žiadna vláda, firma alebo banka, ktorá by mohla akýmkoľvek spôsobom menu ovplyvňovať. Je teda úplne nemožné vytvárať falzifikáty, blokovať účty, ovládať peňažné toky alebo spôsobovať infláciu. V sieti neexistuje žiadny centrálny bod, ani nikto, kto by mohol o nej rozhodovať.
 • Bitcoiny sú špecializovaným softwarom naprogramované tak, aby boli nové mince uvoľňované stabilným, no stále klesajúcim tempom. Počet mincí v obehu má dosiahnuť nakoniec 21 miliónov, čo má nastať približne v roku 2140.
 • Platobné transakcie prebiehajú za žiadne alebo minimálne poplatky.
 • Na rozdiel od väčšiny mien, Bitcoin nie je závislý na dôverovaniu jej vydavateľovi ani prostredníkovi (banke, štátu atď.). Na vykonávanie transakcií sa využíva distribuovaná databáza naprieč uzlami peer-to-peer siete.
 • Môžete odosielať a prijímať akékoľvek množstvo peňazí kdekoľvek a s kýmkoľvek na svete.
 • Bitcoiny môžu byť uložené v osobnom počítači vo forme súboru s peňaženkoualebo na špeciálnom HW. Prípadne môžu byť taktiež uchovávané pomocou služby tretej strany. Je však možné mať peňaženku aj úplne off-line (na papieri)..
 • Každý Bitcoin je deliteľný až na 8 desatinných miest, čo ho umožňuje rozdeľovať na veľké množstvo jednotiek meny. Najmenšia jednotka je teda 0,000 000 01 BTC, čomu sa hovorí Satoshi. Pokiaľ by ani táto jednotka nestačila, je možné desatinnú čiarku ešte posunúť, na rozdiel od finálneho množstva Bitcoinov.

Kde založiť Krypto PEŇAŽENKU?

ZALOŽENIE PEŇAZENKY

https://www.block.io

https://www.blockchain.info

https://www.trezor.io

https://www.coinomi.com/en/

 

KONTROLA PEŇAZENKY

https://www.blockchain.info

https://www.chain.so

Ako KÚPIŤ Bitcoin?

 

Ako PREDAŤ Bitcoin?

Ako VYBRAŤ hotovosť?

Ako skontrolujem STAV peňaženky?

Ako ZALOŽIŤ peňaženku?

Aké sú POPLATKY?

- Aktuálny kurz je zverejnený ONLINE

- VIP klienti alebo pre lepší kurz nás kontaktujte

 

Poplatky pre Online Zmenáreň:

- Prijatie fin. prostriedkov = 0 eur

- Odoslanie kryptomeny / transakčný poplatok = 0,5 až 5 eur

- Odoslanie fin. prostriedkov SEPA - EUR / CZK = 0 eur

- Prijatie kryptomeny = 0 eur

- vklad na bankový účet nie je povoľený, v prípade uskutočnenia budú fin. prostriedky vrátené späť a účtované veškeré vzniknuté náklady

 

Užitočná informácia - Poplatky minerom za presun medzi bitcoin peňaženkami

https://support.earn.com/digital-currency/bitcoin-transactions-and-fees/how-to-look-up-what-fee-per-byte-your-transaction-paid

https://bitcoinfees.earn.com