Trustpilot
Vstúpiť
Slovak
November 24. 2021 Aktuality

Cena Etherea by mala do konca roka vzrásť dvojnásobne, predikujú svetové banky

Ethereum oslavuje 6 rokov

Kryptomenu Ethereum (ETH) vytvoril programátor Vitalik Buterin iba pred šiestimi rokmi. V čase spustenia Etherea sa jeden jeho kus predával za cenu okolo jedného dolára. Odvtedy sa však jeho hodnota vyšplhala na neuveriteľných 4 000 dolárov, čo z Etherea robí v súčasnosti druhú najdrahšiu kryptomenu sveta, hneď po Bitcoine. Jej rast však podľa všetkého nekončí. Poďte sa s nami pozrieť na to, čo si o budúcnosti Etherea myslia najväčší svetoví hráči na finančnom trhu.    

Na čele optimistov stojí jedna z najväčších investičných bánk sveta Goldman Zachs. Generálny riaditeľ banky pre globálne trhy Bernhard Rzymelka uviedol, že by sa cena Etherea mohla do konca roka zdvojnásobiť - to znamená, že by sa vyšvihla na neuveriteľných 8000 $ počas iba dvoch mesiacov. Rzymelku takto citoval finančný blog Zerohedge.

Za hlavný argument je považovaná silná korelácia medzi inflačnými očakávaniami v Spojených štátoch a cenou Etherea, ktorá v poslednej dobe zaostávala. V najbližšej dobe by totiž Ethereum malo svoj predikovaný cenový potenciál dohnať a inflácia v USA tomu len pomôže. 

Goldman Zachs zaoberá pozitívny prístup ku kryptomenám už dlhšiu dobu. V máji dokonca založil vlastný tím na obchodovanie s „digitálnym zlatom“. V rovnakom mesiaci tak zahájili obchodovanie s Bitcoinom a teraz majú v pláne ponuku obchodovania tradičných komodít a opcií aj v Ethereu.   

Chvíľu na to, v júli, analytici banky označili Ethereum ako kryptomenu s najvyšším reálnym potenciálom využitia . Kladný postoj k Ethereu ďalej zaberajú napríklad výkonný riaditeľ kryptomenovej burzy Coinmama Sagi Bakshi, hlavný ekonóm blockchainovej softvérovej technologickej spoločnosti ConsenSys Lex Skololin aj mnoho ďalších veľkých hráčov, vrátane Európskej únie.