Trustpilot
Vstúpiť
Slovak
November 18. 2021 Aktuality

Fastfoodový reťazec Burger King rozdáva kryptomeny.

Za nákup môžete získať Bitcoin, Ethereum alebo napríklad Dogecoin zadarmo

Jeden z najväčších reťazcov rýchleho občerstvenia na svete Burger King oznámil spoluprácu s investičnou platformou Robinhood. V rámci nej rozdá svojim zákazníkom viac ako 2 milióny kusov rôznych kryptomien od Bitcoinu cez Etherum až po Dogecoin.

Spoločnosť Burger King 1. novembra oznámila, že spojila svoje sily s platformou na obchodovanie kryptomien a akcií Robinhood. Vďaka tomu každý zákazník, ktorý je členom vernostného programu Burger Kingu a zároveň urobí objednávku v hodnote aspoň 5 $ (pred zdanením), získa jeden kus jednej z troch kryptomien – Etherea, Bitcoinu alebo Dogecoinu.

Po nákupe obdrží zákazník mail s kódom, ktorý môže uplatniť práve na platforme Robinhood, kde sa mu odmena pripočíta na účet. Výber kryptomeny je náhodný. Burger King ale uviedol, že celkom rozdá 2 000 220 kusov kryptomien - 2 milióny Dogecoinov, 200 Etherea a 20 Bitcoinov. Šanca na získanie Bitcoinu je tak zhruba 1:100 000, na získanie Etherea asi 1:10 000. Každý zákazník pritom môže získať maximálne jednu poukážku za deň.

Bitcoin sa v súčasnej dobe pohybuje okolo hodnoty 65-tisíc dolárov za kus, Ethereum okolo 4,7-tisíc dolárov. Jeden Dogecoin medzitým stojí cca 0,27 dolárov, teda cca 5,5 Sk.

Akcia potrvá do 21. novembra, takže každý zákazník môže získať maximálne 21 kódov. Tie je možné na Robinhoode ale uplatniť až do 17. decembra. Potom platnosť nevyužitých kupónov vyprší. Akcia je bohužiaľ určená iba pre zákazníkov v Spojených štátoch.

Nie je to však prvýkrát, čo sa Burger King vydal do sveta kryptomien. V roku 2017 napríklad uviedol svoju vlastnú digitálnu menu „Whoopercoin“ av súčasnej dobe prijíma platby v kryptomenách na svojich pobočkách vo Venezuele. V Brazílii si zas v Burger Kingu môžete za Dogecoin kúpiť psie občerstvenie „dogpper“.