Trustpilot
Vstúpiť
Slovak
September 27. 2021 Aktuality

Na Twitteri bude možné podporiť autorov v Bitcoinoch

Twitter umožní podporu BTC a ETH

Twitter patrí k tým najobľúbenejším sociálnym sieťam. Nájdete tu nielen malých blogerov, ale aj dôležité osobnosti svetového merítka. V nedávnej dobe sa zistilo, že v Twitteri pracujú na tom, aby umožnili svojim užívateľom podporovať svojich obľúbených autorov prostredníctvom Bitcoinu a Etherea. Toto všetko sa pritom bude uskutočňovať pomocou už známeho a dobre zabehnutého Tip Jar.

Aspoň tak to uviedol talianský developer Alessandro Paluzzi vo svojom príspevku. K príspevku priložil snímku obrazovky, kde je vidieť, ako bude systém na podporu iných užívateľov Twitteru vyzerať. V samotnom príspevku potom Paluzzi zmienil napríklad Lightning Network, ktorej využitie umožní rýchlejšie platby s nižšími poplatkami ako má primárna bitcoinová sieť.

Pôvodný príspevok ďalej "retweetnul" vedúci pracovník Twittera Kayvon Beykpour. Ten Paluzziho príspevok zdieľal s emotikonou blesku a odkazom "Už čoskoro", čo naznačuje, že táto funkcia môže byť pripravená na použitie na jednej z najväčších sociálnych sietí sveta už čoskoro.

Niet sa čomu čudovať. Generálny riaditeľ Twitteru, Jack Dorsey, je totiž veľkým zástancom Bitcoinu. Sám do neho investoval veľkú časť svojho majetku, a okrem Twittera pracuje na ďalšom projekte - jeho spoločnosť Square vyvíja hardvérovú peňaženku, ktorá umožní ukladanie Bitcoinov a následne aj platby s ním súvisiace. To uľahčí používanie Bitcoinu pre bežných užívateľov.

Zatiaľ však nie je jasné, kedy bude funkcia spustená. Jasné však je, že tento krok bude znamenať pridanie ďalšieho z mnohých zdrojov príjmov, ktoré Twitter ponúka svojim užívateľom. Toto a tiež stále častejšie používanie Bitcoinu naznačuje jeho sľubnú budúcnosť a možnosť, že sa z neho raz naozaj stane "zlato budúcnosti".