Trustpilot
Vstúpiť
Slovak
August 19. 2021 Aktuality

Bitcoin opäť rastie a búra hranice

Bitcoin opäť získava na sile

Premýšľate nad tým, či sa ešte stále oplatí investovať do Bitcoinu? Počúvate  odvšadiaľ, že na Bitcoin už je neskoro a že to nemá zmysel? Potom sa pohodlne posaďte a pokračujte v čítaní. Prezradíme vám predsa niečo málo o vývoji Bitcoinu v posledných dňoch . A vedzte, že rozhodne nepôjde o žiadne negatívne správy. 

Najhodnotnejšia a najznámejšia kryptomena sveta bitcoin na konci mája  vplyvom nepriaznivých udalostí prepadla o desiatky percent. Mnoho investorov síce vtedy predpovedalo rýchly  krach toho trendu, ale žiadny sa však nedostavil. Ba naopak , Bitcoin opäť získava na sile a v súčasnej dobe sa pohybuje okolo hranice 46 tisíc dolárov ( približne 1 milión korún ) za kus. Ešte pred mesiacom sa pritom jeho hodnota pohybovala okolo zhruba 30 tisícov dolárov, čo znamená približne 50% nárast. 

Ako to bude ďalej?

Na priaznivý dopad cien Bitcoinu má vplyv mnoho okolností. Jednou z nich sú  Podľa analytika Tima Emdena zo spoločnosti Emden Research, napríklad kladné vyjadrenia podnikateľov jedného z najbohatších ľudí planéty Elona Muska, či zakladateľa Twitteru Jacka Dorseyho na adresu Bitcoin. Podľa riaditeľa  tuzemského obchodníka s bitcoinami Bit.plus Martina Stránskeho - by v budúcnosti mohli mať vplyv  na cenu Bitcoinu vyjadrenia známych osobností , ale aj ukazovatele svetovej ekonomiky. "Prípadný rast inflácie alebo zníženie úrokových sadzieb v snahe podporiť ekonomický rast by mohlo záujem o kryptomeny ako alternatívnu  investíciu s vysokým výnosom, ale i rizikom podporiť," hovorí.

Ďalší hnacím motorom Bitcoinu môže byť taktiež fakt, že i rôzne svetové centrálne banky , ako napríklad tá v Južnej Kóreji, sa pomaly začínajú obracať k Bitcoinu ako k možnému investičnému aktívu . Čím ďalej  tým viac kamenných a internetových obchodov navyše akceptuje bitcoiny v mestách, ktoré sú stále viac prístupné, napr. bitcoinmaty, u ktorých je možné Bitcoiny za skutočné peniaze ľahko vymeniť. To všetko by mohlo cenu Bitcoinu podporiť aj v budúcnosti.