Trustpilot
Vstúpiť
Slovak
June 28. 2021 Aktuality

Salvador chce zaviesť ako oficiálnu menu Bitcoin

Bitcoin ako oficiálna mena?

V neobyčajne zvláštnych mesiacoch máj a jún pre kryptomeny by sme očakávali, že už žiadaná ďalšie novinka nepríde . To však nie je úplne pravda. Prezident krajiny Salvador Nayib Bukele navrhol , aby Salvádorská republika prijala Bitcoin ako legálnu menu spolu s americkým dolárom . Ekonomika Salvádoru závisí do značnej miery na peniazoch zaslaných späť do zeme rodinám od pracovníkov žijúcich v zahraničí.

 

V súčasnej dobe žije mimo krajiny viac ako dva milióny občanov Salvadoru, ktorí posielajú peniaze do svojej rodnej krajiny . Každý z nich posiela priemerne 2 000 USD, čo ročne predstavuje 4 miliardy dolárov, čiže 20% HDP krajiny . Bitcoin, ktorý by sa stal legálne menou , by im pomohol posielať tieto peniaze bez námahy, než to dovoľuje USD.

 

Dňa 9. júna 2021 sa na kongrese Salvadoru uskutočnilo hlasovanie supermajority . Celkom 62 členov kongresu, z možných 84, hlasovalo pre novú menu ako legálne . To znamená, že všetky podniky musia začať prijímať platby prostredníctvom BTC.

 

Salvador nie je veľká krajina , jeho celkové HDP má iba okolo 27 miliárd amerických dolárov . Faktom ale zostáva , že ľudia a podniky z celého sveta budú pozorne sledovať "experiment Salvadoru", aby zistili , ako dobre sa darí zavádzanie Bitcoinu ako oficiálnej meny.