Trustpilot
Vstúpiť
Slovak
February 25. 2021 Aktuality

Prečo banky zatvárajú účty?

Akú moc nad nami má bankový sektor a do akej miery sú banky schopné ovplyvňovať náš život?

Berieme za samozrejmosť, že každá firma by mala mať aspoň jeden bankový účet.

Čo však v prípade, ak to niektorým firmám nie je umožnené, pretože fluktuácia zatvárania účtov je tak rýchla, že spoločnostiam takéto skutočnosti značne komplikujú podnikanie a tým bránia zameriavať sa na to, čo je ich hlavným cieľom a to ich vlastné podnikanie, teda vytváranie zisku?

Pre banku môžu byť títo podnikatelia mnohokrát možno len číslami, avšak pre nich samotných je to podnikanie spojené s existenčnými problémami.

Existujú aj jedinci, ktorí si postupne uvedomujú nové možnosti a technológie, s ktorými začali pracovať a poskytovať tak nové možnosti osobám aj firmám. Opýtali sme sa na to CEO spoločnosti BITCOINMAT.sk, ktorá stojí za krypto zmenárňou www.BITCOINMAT.sk a európskou sieťou bitcoin automatov, s cieľom pomôcť ľuďom v podobných problémoch a umožniť tak zákazníkom vstup do virtuálneho sveta.

Ako vnímate banky a národnú banku?

V minulosti by som povedal, že sila bánk nás môže ovplyvňovať, dnes sa to už v praxi deje ☺. Národnú banku resp. jej inovačný hub vnímam pozitívne, má veľa ústretových a šikovných ľudí, no bohužiaľ aj oni sú niekedy na niektoré veci prikrátki, žiaľ nejestvuje zo zákona možnosť u podnikateľského subjektu mať vedený bankový účet.

Beriete banku ako vášho konkurenta?

Z našej strany určite nepovažujeme banku za konkurenta, práve naopak, banka zrejme vidí konkurenta v nás, my sa však pritom snažíme byť iba ich partnerom, no žiaľ nie je to jednoduché.

Spomenuli ste reakciu banky pri zatvorení účtu, akou formou s vami komunikovali?

Veľmi triviálnym spôsobom. „Váš účet bude zrušený k dátumu xx.xx.xxxx.“ Taktiež sa v praxi stalo, že sme mali problém sa dostať k informáciám, ihneď ako sme spozorovali komplikácie s platobnou kartou, nakoľko tie nám boli s okamžitou platnosťou zablokované. Právo banky je nezriadiť, resp. zrušiť bankový účet a to aj bez udania dôvodu.

Čo by ste navrhli ľuďom alebo firmám s podobnými problémami?

Buďte sami sebe pánom. Založte si svoju prvú krypto peňaženku a kúpte si bitcoin. V jeden deň vám má odísť extrémne dôležitá platba, ktorej absencia by spôsobila veľké problémy, takto si sami riadite svoje vlastné prostriedky.

Je pravda, že niektorým ľudom banka stopla platbu, ak predávali alebo nakupovali kryptomeny zo zahraničia alebo tam jednoducho peniaze neprišli? Čo v takom prípade?

Samozrejme, táto situácia sa stáva čoraz častejšie, preto vnímame, že je lepšie využívať lokálnu zmenáreň alebo Bitcoinmaty. My sa snažíme okrem celoslovenského záberu Bitcoinmatov mať aj neustálu zákaznícku podporu, dostupnú 7 dní v týždni a mnoho iných oceniteľných služieb.

Je podľa vás zložité zriadiť si u vás peňaženku a následne realizovať prevody, alebo prípadné nákupy či predaje?

Vytvorenie peňaženky je veľmi jednoduché a zvládne to naozaj každý, prípadne s radosťou pomôžeme. Vyvíjame maximálne úsilie poskytovať našim klientom tie najlepšie služby…

Predpokladáte, že sa do budúcna situácia ohľadom bankových účtov zmení?

Áno, už dnes je tomu tak. Ľudia si dokážu požičiavať finančné prostriedky medzi sebou, realizovať zbierky, sporiť a iné možnosti a to aj vďaka kryptomenám, čím sa klasické služby bánk stávajú menej použiteľnými.Link na článok: https://regiony.sme.sk/c/22603879/aktualne-preco-banky-zatvaraju-ucty.html